Uważaj na oszustów! Możesz stracić pieniądze

Ostrzegamy przed telefonami od osób, które podszywają się pod pracowników banku

Uważaj na wszelkie wiadomości (WhatsApp, SMS, Messenger, itp.) od nieznanych Ci osób, podających się za kupujących na portalach sprzedażowych (OLX, Allegro, Vinted, itp.), w których jesteś proszony o kliknięcie w link i podanie danych.

Ostrzegamy przed telefonami od osób, które podszywają się pod pracowników banku, policji i innych instytucji, powołują się na względy bezpieczeństwa i nakłaniają Cię do podania poufnych danych do bankowości elektronicznej (identyfikator do konta, hasło, nr karty płatniczej, kod BLIK) oraz proszą o zainstalowanie na Twoim telefonie, tablecie lub komputerze, aplikacji do zdalnej weryfikacji np. TeamViewer, AnyDesk. Zainstalowanie tego typu oprogramowania daje przestępcy dostęp do Twojego telefonu, tabletu lub komputera.

Pamiętaj:

Nie klikaj w linki!

Nie podawaj danych!

Nie instaluj nic o co Cię proszą przez telefon!

W sytuacji, gdy odbierzesz telefon od osoby podającej się za pracownika Banku lub innej instytucji (Policja, Komisja Nadzoru Finansowego, itp.), masz jakiekolwiek wątpliwości, spotkasz się z sytuacją, która wyda się nietypowa, podejrzana lub wzbudzi Twoje zaniepokojenie,  skontakuj się:

z bezpłatna infolinią 800 888 888

lub

najbliższą Placówką Twojego Banku