Nowa placówka w Kościelcu

LBS Strzałkowo uruchomił nowo wybudowaną placówkę w Kościelcu.

W dniu 11 września br. w Kościelcu odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowo wybudowanej placówki bankowej – Filii Ludowego Banku Spółdzielczego w Strzałkowie. Budynek ten poświęcił Ks. Kanonik Aleksander Rybczyński.


W uroczystości tej uczestniczyli przedstawiciele Samorządu Gminy Kościelec tj.: Przewodnicząca Rady Gminy Pani Zofia Kokocińska, Wójt Gminy Dariusz Ostrowski i Wicewójt Gminy Patrycja Zielińska, Rada Nadzorcza Banku z jej przewodniczącym Bernardem Pieszakiem oraz Zarząd Banku i pracownicy Filii.


Uroczystość otwarcia poprzedzona została wystąpieniem Prezesa Zarządu Banku Tadeusza Krotoszyńskiego, który m.in. przedstawił w skrócie historię Banku w Strzałkowie. Powstał on przed 120 laty tj. 16.07.1900 r.


Mówiąc o historii wspomniał, że jesteśmy bankiem nowoczesnym, ale i z tradycjami. Misja Banku, jaką przyjęto w momencie jego powstania jest niezmienna „Służymy jak najlepiej potrafimy wszystkim tym, którzy oczekują wsparcia i korzystają z naszych usług”. Poinformował też o połączeniu Banku w Strzałkowie z innymi bankami, a więc ze Rzgowem, Świnicami Warckimi, Orchowem oraz z Kołem i podległymi mu placówkami tj.: w Brudzewie, Grzegorzewie, Kościelcu i Osieku Małym. Wszystkie te placówki są doskonale przygotowane do obsługi członków i klientów. Przekazując ten budynek społeczności Gminy zwrócił się do jego Samorządu Gminy by w swych decyzjach wspierali jego funkcjonowanie.